Servis Bakım ve Kurulumu

Yüzme havuzlarının sezona hazırlanması ve hijyenik koşulların tam anlamıyla sağlanabilmesi için ihtiyaç duyulan ekipmanlar tedarik edilmeli,  güvenli ve sağlıklı bir havuz işletmesine sahip olmak için havuz bakımı ihmal edilmemelidir. Havuz dezenfeksiyon, servis ve bakım çalışmaları Pekcan Havuz kalitesiyle, konusunda uzman olan çalışanlarımızla birlikte hizmetinizdedir. Havuz bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli konular aşağıda sıralanmıştır.

Havuz dolumu öncesi havuz duvar ve taban temizliği yapılmalı, dolum öncesi gerekli havuz kimyasalları uygulaması yapılmalıdır.

Dolum sonrasında havuz suyu içeriğinin değerleri kontrol edilmeli, etkin dezenfeksiyon için havuz kimyasalları uygun dozlarda kullanılmalıdır.
Günlük, haftalık ve aylık bakım planlamaları yapılmalıdır.

Filtrelerin durumu, filtre dolgusu ve ters yıkama işleminin düzgün çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Filtrelerin ve yardımcı ekipmanların temizliği gerçekleştirilmelidir.

Havuz tesisatında kullanılan tüm makine ve ekipmanların bakımı yapılırken, elektrik tesisatı kontrolü yapılarak kaçak denetlemesi yapılmalıdır.

Su sirkülâsyonunda görev alan ekipmanları ve kimyasalların havuza verildiği bağlantı noktalarının tek tek kontrol edilip, temizlenmesi gerekmektedir. İnsan sağlığı riske atılabilecek bir unsur değildir, söz konusu havuz olduğunda atılan her yeni adımda sağlıklı koşullar her zaman ön planda olmalıdır. Sağlık genelgesinde yer alan,  güvenilir bir havuz için istenen tüm standartlar sağlanmalıdır ve havuz servisi, bakımı, havuz kurulumu işlemleri için uzmanlardan yardım alınmalıdır. Günlük, aylık ve haftalık bakımların yanında yıllık bakım çalışmalarına önem vermenizi öneriyoruz.  Havuz bakımı ile ilgili ihtiyacınız olan her türlü detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.